“Ўзмелиомашлизинг” ДУК жамоаси ҳашарда фаол иштирок этди
Ҳар йили Ватанимиз мустақиллиги олдидан юртимизнинг барча ҳудудларида умумхалқ хайрия ҳашари ўтказиш эзгу анъанага айланган. Бу йил ҳам Мустақиллигимизнинг 28 йиллик байрами арафасида байрамни муносиб нишонлашга тайёргарлик кўриш мақсадида маҳаллалар, кўчалар, аҳоли турар жойларини ободонлаштиришга катта эътибор берилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 10 августдаги фармойишига биноан жорий йилнинг август ойи мамлакатимизда ободонлаштириш ва тозалик ойлиги ҳамда 17-18 август умумхалқ хайрия ҳашари кунлари, деб эълон қилиниши ушбу ишларнинг узвий давоми бўлди.
“Ўзмелиомашлизинг” давлат унитар корхонаси ходимлари ҳам умумхалқ хайрия ҳашарида фаол иштирок этишди. 17 август, шанба куни эрта тонгдан корхона биноси ҳудудида ободонлаштириш ишлари бошланиб кетди. Кўчалар супурилиб, хазонлар тўпланди, дарахтларга шакл берилиб оқланди. Шунингдек, ҳудуд қуриган шох-шаббалар, чиқиндилардан тозаланди.

Коллектив ГУП "Узмелиомашлизинг" принял активное участие в хашаре
Ежегодно в преддверии Дня независимости в добрую традицию вошло проведение всенародного благотворительного хашара. И в нынешнем году в целях подготовки к достойному празднованию 28-летия независимости нашей страны особое внимание уделяется благоустройству махаллей, улиц и жилых домов населения.
В соответствии с распоряжением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 10 августа нынешнего года август был объявлен месячником благоустройства и чистоты, на 17-18 августа было предусмотрено проведение всенародного благотворительного хашара, что стало логическим продолжением работ в данном направлении. Работники государственного унитарного предприятия "Узмелиомашлизинг" также приняли активное участие в хашаре. 17 августа, с раннего утра на территории здания предприятия начались благоустроительные работы. Приведены в порядок улицы, осуществлена побелка и придана форма деревьям. Территория очищена от мусора.