2024 йилнинг III чорак якунлари сарҳисоб қилинди
Жорий йилнинг 11 октябр санасида “Ўзмелиомашлизинг” MChJ 2024 йилнинг III чораги давомида амалга оширилган ишлар таҳлили ва 2024 йил IV чораги учун, шунингдек, йил якунлари бўйича белгиланган режани ўз вақтида ва сифатли бажариш юзасидан чора-тадбирлар белгилашга доир йиғилиш бўлиб ўтди.
Унда корхона Ижро этувчи директори вазифасини бажарувчи сўзга чиқиб, ҳисобот даврида корхона томонидан ижро интизомини мустаҳкамлаш, техникаларни харид қилиш ва уларни лизингга етказиб бериш, раҳбар ва унинг ўринбосарларининг самарадорлик кўрсаткичларини баҳолаш тизими бўйича режадаги ишлар ўз вақтида бажарилганлиги, лекин лизинг тўловларидан ҳосил бўлган қарздорликларни ундириш борасидаги ишларни ташкил этишга етарлича эътибор қаратилмаётганлигига тўхталиб ўтди.
Шунингдек, йиғилишда корхонанинг вилоятлардаги вакиллари томонидан 2024 йилнинг 9 ойлик режасида белгиланган вазифаларнинг ўз вақтида бажарилиши юзасидан ҳисоботлари тингланди. Корхона раҳбари томонидан ходимларга ундирув жараёнида алоҳида эътибор қаратилиши керак бўлган жиҳатлар ва ҳисобот даврида йўл қўйилган камчиликлардан тўғри хулоса чиқариш ҳамда йил якунларига қадар белгиланган режаларга эришиш борасида керакли тавсиялар берилди.
Шартнома шартларини бажаришдан ёки лизинг тўловларидан ҳосил бўлган қарздорликни тўлашдан бош тортаётган ташкилотларга нисбатан қонунчиликда белгиланган тартибда иқтисодий судларга даъво аризалари тақдим қилиш борасида корхона юридик бўлими билан ишлаш лозимлиги такидланди.
Бундан ташқари йиғилишда 2024 йилнинг IV чораги режасида белгиланган вазифаларни кўрсатилган муддатларда бажарилиши, Мониторинг, маркетинг ва харид қилиш бўлими томонидан чораклик режасига асосан белгиланган янги техникаларни ўз вақтида ҳарид қилиб, лизинг техникасини ҳарид қилишга ва тўлов қобилияти юқори бўлган ташкилотлар билан ҳамкорлик қилишга эътибор қаратиш кераклиги айтиб ўтилди.

Подведены итоги III квартала 2024 года
11 октября текущего года в ГУП «Узмелиомашлизинг» состоялось совещание по анализу проделанной работы за III квартал 2024 года и определению мер по своевременному и качественному выполнению плана на IV квартал 2024 года.
На совещании выступил исполняющий обязанности исполнительного директора предприятия и сообщил, что в отчетном периоде были завершены плановые работы по укреплению исполнительской дисциплины, закупке оборудования и сдаче его в аренду, системе оценки эффективности работы руководителя и его заместителей. вовремя, Но отметил, что недостаточно внимания уделяется организации взыскания задолженности по арендным платежам.
Также на совещании были заслушаны отчеты представителей предприятия в регионах о своевременном выполнении задач, поставленных в 9-месячном плане 2024 года. Руководитель предприятия дал необходимые рекомендации работникам об аспектах, на которые следует обратить особое внимание в процессе работы и сделать правильные выводы из допущенных в отчетном периоде недостатков для достижения поставленных планов к концу года.
Подчеркнуто, что необходимо работать с юридическим отделом предприятия по предъявлению исков к организациям в хозяйственные суды в установленном законодательством порядке, отказывающимся выполнять условия договора или погашать задолженность возникшую за арендные платежи.
Кроме того, на совещании говорилось, что задачи, указанные в IV квартальном плане 2024 года, должны быть выполнены в установленные сроки, отделу мониторинга, маркетинга и закупок следует обратить внимание на своевременную закупку новой техники, указанной в плане, закупка лизингового оборудования, сотрудничество с организациями с высокой платежеспособностью.