25-mart — Yer soati kuni
Joriy yilning 25-mart kuni Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi tashabbusi bilan mamlakatimizda Yer soati aksiyasi bo‘lib o‘tdi.
Aksiya doirasida barcha davlat tashkilotlarida, jumladan “O‘zmeliomashlizing” MChJ ham elektr energiyasi bir soatga o‘chirildi. Bundan maqsad esa tejamkorlikka rioya qilish va bu orqali sayyoraga g‘amxo‘rlik ko‘rsatishdir.
Yer soati — bu har yili mart oyining so‘nggida o‘tkaziladigan global ekologik tashabbus bo‘lib, u odamlarni iqlim o‘zgarishi va tabiatni asrash masalalariga e’tibor qaratishga undaydi. Bu kuni butun dunyo bo‘ylab millionlab odamlar, kompaniyalar va tashkilotlar bir soatga yoritish vositalari va elektr energiyasini talab qiladigan asbob-uskunalarni o‘chirishadi.

25 марта — Час Земли
25 марта текущего года по инициативе Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата в нашей стране прошла акция «Час Земли».
В рамках акции во всех государственных учреждениях, включая ООО «O‘zmeliomashlizing», на один час было отключено электроснабжение. Цель данной инициативы — соблюдение экономии и забота о нашей планете.
«Час Земли» — это глобальная экологическая инициатива, проводимая ежегодно в конце марта, которая призывает людей обратить внимание на изменение климата и вопросы охраны природы. В этот день миллионы людей, компаний и организаций по всему миру на один час выключают освещение и электроприборы.